Тема . Перевірна робота. Мовна тема № 1 («Мова і мовлення», «Текст», «Речення».)
Мета. Перевірити рівень сформованості знань учнів за темами «Мова і мовлення», «Текст», «Речення.»; розвивати мислення учнів, увагу, самостійність; виховувати культуру оформлення письмових робіт.
Обладнання. Завдання тестового характеру.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Контрольна робота.
І варіант
1. Познач правильну відповідь.
Яким має бути усне мовлення?
а) грамотним, каліграфічним, охайним;
б) доброзичливим, культурним, виразним;
в) правильним, виразним, зрозумілим;
г) інтонаційним, точним, правильним.
2.Текст – це…
а) окремі речення на задану тему;
б) група слів;
в) об’єднані за змістом слова;
г) зв’язна розповідь.
3. Познач головну думку тексту.
Їжачок
Через пеньки і колоди чимчикує їжачок. Тягає він у
нору запашне листя. Стелить зимову постіль. До весня -
ного сонечка проспить їжачок. І снитимуться йому лісові
сни.
а) описати зовнішність їжачка;
б) довести, що їжачок – це лісовий звірок;
в) розповісти, як їжачок готується до зимового сну.
4. Визнач тип речення за метою висловлювання.
Прилітайте, сизокрилі, мої голуб’ята, із – за Дніпра
широкого у степ погуляти.
а) розповідне;
б) питальне;
в) спонукальне;
г) окличне.
5. Поєднай словосполучення за допомогою сполу –
чників а, але.
Щебече, як соловейко, кусає , як гадюка.
Дивиться звисока, нічого не бачить.
6. Доповни речення однорідними членами. Запиши.
Біля школи учні посадили …., …., … .
7. Склади з поданих слів розповідне речення. Запиши його.
Підкресли головні і другорядні члени речення.
Розкинулися, над, блакитні, землею, небеса, рідною.
8. Склади із слів речення і встанови зв'язок у цьому реченні.
ставом, верба, задумливу. Над , співала, пісню.
ІІ варіант
1. Познач правильну відповідь.
Яким має бути писемне мовлення?
а) виразним, правильним, чітким, точним;
б) каліграфічним, грамотним, охайним,зрозумілим;
в) зрозумілим, ввічливим, каліграфічним, правильним;
г) зрозумілим, ясним, добрим, грамотним.
- Твердження, доказ і висновок є у …
а) тексті-розповіді;
б) тексті-описі;
в) тексті-міркуванні.
- Граматичною основою речення є …
а) службові слова;
б) підмет і присудок;
в) другорядні члени речення;
г) залежні слова.
- Познач головну думку тексту.
Джерельце
Люблю розглядати лісове джерельце. Вода в ньому
прозора – прозора. Дно застелене блакиттю неба. Водна гладь,
як дзеркало. У синій глибині віддзеркалює віття верба.
а) Довести, що це лісове джерело;
б) описати красу лісового джерела;
в) розповісти любов героя до джерельця.
5. Поєднай словосполучення за допомогою сполуч –
ників а, але.
Лисиця спить, курей бачить.
В душу в'ється, в кишеню лізе.
6. Доповни речення однорідними членами. Запиши.
У дідусевому садку доспіли …, … , …. .
7. Склади з поданих слів спонукальне речення. Запиши його.
Підкресли головні і другорядні члени речення.
Мир, планеті, на, збережіть, люди.
8. Склади із слів речення і встанови зв'язок у цьому реченні.
Вербові, річкою, срібляться, над, котики.
|